Asortyment

Posiadamy w produkcji wiele gatunków iglastych takich jak żywotniki, jałowce, świerki, sosny, cisy, cyprysiki, tsugi, i inne. Zdecydowana większość z nich jest dobrze przystosowana do naszego klimatu.
Ponieważ nasza szkółka znajduje się na otwartym i nieco podwyższonym terenie rośliny są zahartowane, dobrze znoszą zimę i adaptują się na docelowym miejscu. 
Przykładamy wiele uwagi do tego żeby były one dobrze ukształtowane i zdrowe. Formy krzewiaste są przycinane dla rozkrzewienia.

Większość gatunków jest sprzedawanych w kilku wielkościach. Co roku sprowadzamy nowości z zagranicy, te jednak sprzedajemy dopiero po zaaklimatyzowaniu się w Polsce

Najwięcej pozycji w ofercie zajmuje właśnie ta grupa roślin. Są to drzewa, krzewy, pnącza, krzewinki, teraz równiez byliny i trawy. Są gatunki kwitnące w różnych porach, o przeróżnych kolorach kwiatów, jedne kwitną bardzo obficie, inne mają okazałe kwiaty lub długi, a często też powtarzający się okres kwitnienia.

Są też takie które pięknie pachną, inne mają trwałe kwiaty nadające się do bukietów, także suchych. Inne gatunki są ozdobne z liści, bądź to kolorowych, żółtych, czerwonych, pstrych, bądź też zielonych, służących do pokrywania terenów zielenią która koi wzrok.

Rośliny liściaste nadają się do najróżniejszych stanowisk, od bardzo podmokłych do prawie pustynnych, od cienistych po bardzo nasłonecznione, można nimi zakrywać ściany, tworzyć żywopłoty, poszycie pod drzewami, a także komozycje o niewyczerpanym zróżnicowaniu.

Trawy to uniwersalne rośliny, które zainteresują posiadaczy różnych ogrodów: od nowoczesnych i minimalistycznych po naturalne i rustykalne. Kołyszące się na wietrze źdźbła ożywiają ogród, łagodzą jego kontury, nadają mu zwiewności i delikatności. Kępy traw mogą stanowić tło, pojedynczy okaz natomiast przyciągnie wzrok jako malowniczy akcent. Trawy wyglądają uroczo również w zimowej odsłonie, kiedy pokryte są szronem.
Rośliny te stają się coraz bardziej popularne, dlatego pragniemy zapewnić szeroki wybór gatunków i odmian dostosowanych do naszych warunków klimatycznych. Dokładamy starań, aby asortyment traw składał się z dorodnych, wyrównanych roślin, które spełnią oczekiwania naszych klientów.

Byliny to rośliny występujące w całej palecie barw, zapachów i kształtów. Są niezwykle ozdobne, wabią owady, a wiele z nich słynie również z ziololeczniczych właściwości. Nie wyobrażamy sobie ogrodu bez bylin! Dzięki nim zielony zakątek może tętnić życiem przez kilka lat, nawet bez szczególnych wysiłków, gdyż zwykle są to rośliny mało wymagające. W szkółce posiadamy szeroki wybór bylin w pojemnikach od 1,5 do 5 litrów. Staramy się produkować dorodne rośliny, które wypełniają doniczkę. Dzięki temu od razu po wysadzeniu wyglądają okazale i na spektakularny efekt na rabacie nie trzeba czekać długo.